Skip to main content

Medal „Academia Rerum Rusticarum Posnaniensis”

Bardzo miło nam poinformować, że Prezes naszej firmy dr. Inż. Marek Kopras otrzymał z rąk Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Medal „Academia Rerum Rusticarum Posnaniensis”. Medal został przyznany w podziękowaniu za wieloletnią współpracę, która w znaczący sposób przyczyniła się do rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz kształcenia wielu roczników studentów.

 

Zaproszenie na szkolenie online dla członków PIIB – obudowy systemowe wykopów

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu pn. „Zabezpieczenie pionowych ścian wykopów – obudowy systemowe”, które odbędzie się w formie zajęć ONLINE w najbliższy wtorek 20.06.2023 w godzinach 11:00-13:00.

Szkolenie jest darmowe, przeznaczone dla czynnych Członków Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa i realizowane przez portal Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Szczegóły dotyczące zapisów znajdują się pod linkiem:

https://maz.piib.org.pl/doskonalenie-zawodowe/warszawa/wyklady-i-konferencje/zabezpieczenie-pionowych-scian-wykopow-obudowy-systemowe-zajecia-on-line

Szklenie przeprowadzi dr inż. Marek Kopras – doświadczony inżynier praktyk, który chętnie podzieli się z Państwem zdobytą przez siebie wiedzą w zakresie zabezpieczania ścian wykopów obudowami systemowymi.

Agenda szkolenia:

  1. Przegląd i porównanie wybranych technologii zabezpieczeń wykopów
  2. Prezentacja przykładowych realizacji z wykorzystaniem systemowych obudów dla wykopów szerokoprzestrzennych i punktowych
  3. Rozpoznanie geotechniczne – badania i parametry gruntu
  4. Wymiarowanie i obliczenia wytrzymałościowe systemowej obudowy wykopu

Po wykładzie zapraszamy do zadawania pytań, wypowiedzi oraz wymiany doświadczeń

Obudowy do wykopów czy szalunki do wykopów?

W wyszukiwarkę najczęściej wpisywane zwroty to „szalunki do wykopów, obudowy do wykopów, obudowy do wykopów sprzedaż, szalunki do wykopów sprzedaż, obudowy do wykopów wynajem lub szalunki do wykopów wynajem.” Czy wiele różne nazwy tego samego produktu. Może warto znać poprawne nazwy i w kontaktach inżynierskich oraz handlowych, wiedzieć o czym się mówi. Dlaczego nadal po kilkudziesięciu latach od wprowadzenia obudów systemowych do wykopów tymczasowych nadal posługujemy się różnymi nazwami?

Czytaj więcej

Projekty

Biuro Projektowe Kopras zajmuje się przygotowaniem konstrukcyjnej, technologicznej dokumentacji projektowej dla wszystkich etapów inwestycji. Ponadto biuro zajmuje się sporządzaniem ocen, opinii i ekspertyz technicznych. Nasze biuro jest w stanie podjąć się również śmiałych i wymagających zagadnień inżynierskich, które stoją przed Państwem. Specjalizujemy się w projektach indywidualnych mających na celu rozwiązanie technicznych problemów i pozornie niewykonalnych projektów, z którymi zgłaszają się do nas nasi Klienci.
Czytaj więcej

Technologie bezwykopowe

Biuro Projektowe Kopras zajmuje się przygotowaniem technologicznej dokumentacji projektowej dla m.in. projektów zabezpieczeń głębokich wykopów pod różnego rodzaju technologie bezwykopowe (m.in. mikrotunelowaniu, przecisków hydraulicznych, przewiertów sterowanych, przecisków pneumatycznych itd.).
Czytaj więcej

Gazowe sieci przemysłowe

Na potrzeby gazowych sieci przemysłowych nasze biuro inżynierskie specjalizuje się w projektowaniu alternatywy dla ścianek szczelnych np.: Larssena zabezpieczeń wykopów wąsko przestrzennych linowych i punktowych. Jak również szeroko przestrzennych a także wykopów liniowych o znacznych długościach (np. przekraczających powyżej 100 m).
Czytaj więcej

Energetyka

Na potrzeby branży energetycznej, jako biuro inżynierskie specjalizujemy się w rozwiązywaniu problemów z jakimi zgłaszają się do nas Klienci. Dostarczamy serwis od doradztwa poprzez projektowanie po produkcje systemów zabezpieczających. W ofercie posiadamy szereg rozwiązań systemowych jak również jesteśmy otwarci na produkcje/projektowanie rozwiązań pod zapotrzebowanie indywidualne.
Czytaj więcej