O firmie

KOPRAS Sp. z o.o. z główną siedzibą w Szklarni, we Wronkach jest jednym z największych europejskich producentów obudów zabezpieczających do wykopów tymczasowych, zwanych popularnie szalunkami do wykopów. Historia firmy sięga roku 1987, kiedy Zakład Rzemieślniczy Marek Kopras, przekształcony w 1994 roku w „WYKOPY-SERWIS” prowadził prace w zakresie wykonawstwa sieci wodno-kanalizacyjnych i melioracji gruntów. W 1992 roku firma konstruuje i produkuje pierwsze obudowy do ścian wykopów, a w 2007 roku powraca do pierwotnej nazwy KOPRAS.

Dziś KOPRAS to wieloletnie doświadczenie w zakresie konstruowania, produkcji oraz stosowania obudów do zabezpieczania wykopów tymczasowych. Najnowsze rozwiązania wychodzące w własnego biura projektowego i wytworzone we własnych halach produkcyjnych przy zastosowaniu najnowszych urządzeń spawalniczych znajdują swoje zastosowanie w całej Europie. Mimo swojej błyskawicznej europejskiej ekspansji KOPRAS pozostaje do dziś firmą rodzinną, wspierającą aktywność polskiego biznesu.

Misja

„Dostarczanie szalunków to nie tylko biznes, to misja” powiedział pierwszy raz w wywiadzie w 1987 roku współwłaściciel i prezes firmy, Marek Kopras. Zasada ta obowiązuje przez wszystkie lata naszej działalności. Dbamy o bezpieczeństwo na budowie oraz uczymy szacunku dla życia ludzkiego. Służą temu liczne wykłady, seminaria, konferencje naukowo-techniczne oraz spotkania branżowe. Wiele z nich prowadzonych jest nadal osobiście przez Prezesa naszej Firmy.

Bezpieczeństwo

Jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek produkty, które zaprojektowane są do budowy instalacji podziemnych i nie wymagają zejścia do wykopu przed zainstalowaniem szalunku. Zatrudniamy pracowników posiadających kwalifikacje i zdobyte na wielu budowach doświadczenie praktyczne w użytkowaniu szalunków do wykopów. Produkowane przez nas wyroby sprzedajemy i wynajmujemy w całej Europie, posiadają one odpowiednie europejskie certyfikaty ET wydane w Monachium w 2014 i 2015 roku.

Udzielamy szerokiej pomocy w uzyskaniu dotacji na zakup naszych szalunków, nawet do 90% zwrotu poniesionych kosztów inwestycji.

Nasze atuty

  • jesteśmy jednym z największych europejskich producentów zabezpieczeń do wykopów,
  • traktujemy każdego klienta indywidualnie,
  • zabezpieczamy każdy wykop,
  • posiadamy własne biuro konstrukcyjne,
  • pracujemy na własnych patentach i sprawdzamy rozwiązania techniczne na budowach,
  • nasze produkty mają długą żywotność,
  • nasi pracownicy posiadają kilkunastoletnie doświadczenie praktyczne na budowach,
  • szkolimy klientów, jak dbać o bezpieczeństwo i odpowiednio używać naszych wyrobów, aby przedłużać ich żywotność,
  • odkupujemy szalunki, wymieniamy na inne, dostosowując się do klientów i ich etapów rozwoju, sprzedajemy i wynajmujemy obudowy do wykopów.