Skip to main content

Gazowe sieci przemysłowe

By 27 września 202227 grudnia, 2022Biuro projektowe

Na potrzeby gazowych sieci przemysłowych nasze biuro inżynierskie specjalizuje się w projektowaniu alternatywy dla ścianek szczelnych np.: Larssena zabezpieczeń wykopów wąsko przestrzennych linowych i punktowych. Jak również szeroko przestrzennych a także wykopów liniowych o znacznych długościach (np. przekraczających powyżej 100 m).

Rys. 1 Budowa jednostki ratowniczo gaśniczej przy ul. Wolnica w Poznań 1997 rok.

 

Biuro inżynierskie Kopras opracowało system oparty na idei ścianki systemowej opartej na konstrukcjach pionowych z profili szerokostopowych wbijanych lub wciskanych, podwiercanych w grunt w odstępach odpowiadających długości prefabrykowanych płyt stalowych.

 

Rys. 2 Budowa gazociągu Olszyniec k. Żar, 2016 rok

 

Nasze obuwody charakteryzują się niską wagą w stosunku do grodzic stalowych Larssena, a większość elementów np.: płyty są wielokrotnego użytku i mogą być użytkowane nawet przez 20 lat. W miarę wzrostu świadomości inwestorów i ochrony przed nadmierny zanieczyszczeniem środowiska inwestorzy w dziedzinie budowy gazociągów zdecydowali się na zamianę ścianek szczelnych na obudowy słupowo-płytowe marki Kopras.

Zapraszamy Państwa do kontaktu w celu nawiązania efektywnej współpracy. Wyślij nam swój projekt a my zaproponujemy rozwiązanie zamienne.