Skip to main content

Projekty

By 27 września 202227 grudnia, 2022Biuro projektowe

Biuro Projektowe Kopras zajmuje się przygotowaniem konstrukcyjnej, technologicznej dokumentacji projektowej dla wszystkich etapów inwestycji. Ponadto biuro zajmuje się sporządzaniem ocen, opinii i ekspertyz technicznych. Nasze biuro jest w stanie podjąć się również śmiałych i wymagających zagadnień inżynierskich, które stoją przed Państwem. Specjalizujemy się w projektach indywidualnych mających na celu rozwiązanie technicznych problemów i pozornie niewykonalnych projektów, z którymi zgłaszają się do nas nasi Klienci.

Wykonujemy analizy wytrzymałościowe, analizy MES, które realizowane są na poziomie eksperckim. W naszych analizach zajmujemy się modelowaniem pełnego procesu technologicznego, analizy odkształceniowo-naprężeniowe, analizy zniszczenia.

Rys. 1 Model MES obudowy typu komora przy uwzględnieniu modelu HS-Brick umożliwiającego na realistyczną ocenę stanów granicznych nośności i użytkowalności. Wraz z modelami płyt płetwowych poddanych analizie numerycznej.

 

Wykonujemy również prace pomiarowe, takie jak pomiary ugięć, odkształceń, naprężeń.

Rys. 2 Pomiar ugięcia przy wykorzystaniu skanera laserowego, wraz z strzałką ugięcia z skanera laserowego

 

Dla naszych Klientów realizujemy również szereg ekspertyz oraz projektów specjalistycznych związanych z analizą numeryczną 3D, analizą wykonalności, jak również z wykonywaniem modeli 3D przedstawiających metodologie wykonania systemu zabezpieczenia.

Rys. 3 Schemat technologiczny budowy systemu krok po kroku.