Skip to main content

Krajowy Zjazd Młodej Kadry PZITB w Poznaniu

By 29 listopada 201727 grudnia, 2022Aktualności

W dniach 13-15 października odbył się Krajowy Zjazd Młodej Kadry PZITB w Poznaniu. Podczas tego zjazdu na zaproszenie ZARZADU oddziału poznańskiego Marek Kopras prezes Kopras Sp. Z o. o. zapoznał delegatów z zagadnieniami dotyczącymi zabezpieczania tymczasowych wykopów.

Kontynuując swoją misję ochrony zdrowia i życia ludzi pracujących w wykopach w sposób bardzo realistyczny w oparciu o własne doświadczenia z 30 letniej pracy zawodowej Marek Kopras miał okazję obudzić w młodych inżynierach troskę o sprawy bezpieczeństwa tak łatwo zapominane w epoce pośpiechu i pieniędzy.

Przedstawienie najnowszych metod zabezpieczania wykopów i kierunków rozwoju tych produktów miało na celu ułatwienie inżynierom podjęcie decyzji jaki produkt użyć jak go dobrać i co należy robić aby minimalizować błędy. Obudowy wykopów tymczasowych dzisiaj to nie tylko tak bardzo popularne boksy. Teraz obudowy wykopów w technologii firmy Kopras to wszelkiego rodzaju zabezpieczenia wykopów punktowych (budowa zbiorników retencyjnych, komór przewiertowych, przepompowni, osadników, fundamentów słupów energetycznych).

Zabezpieczenia wykopów szerokoprzestrzennych (ścianka berlińska) budowa gazociągów, ścian oporowych, renowacje fundamentów, izolacje budynków, na szczególną uwagę zasługuje cała gama wyrobów aluminiowych wykorzystywanych w branży wodociągowej czy gazowej. Wierzymy bardzo, że spotkanie to da wiele pożytecznych przemyśleń obecnym na zjeździe młodym inżynierom na przyszłość a odważne decyzje użycia nowych technologii pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze oraz uchronić życie ludzkie.