Obudowa słupowa z pojedynczą rozporą rolkową

Konstrukcje słupowe do zabezpieczania wykopów liniowych oparte są na idei montowania podwójnych prowadnic, (szyn ślizgowych) rozpartych rozporami, etapami łącząc je z płytami za pomocą umocowanej w płycie płetwy.

Takie rozwiazanie ma szereg zalet, bardzo istotnych w budowie rurociągów i nie tylko. Konstrukcje te pozwalają na budowę w naszych szalunkach innych budowli takich jak ściany oporowe, fundamenty czy wykonanie izolacji budynków. Zastosowanie rozpory rolkowej pozwala na montaż dużej średnicy rur a nieograniczone możliwości zastosowania płyt lub ścian segmentowych, pozwala to na ich szerokie zastosowanie.

Długości rozpór umożliwiają zabezpieczenie wykopów nawet do kilkunastu metrów szerokości a zastosowanie płyt do 6,5 metra długości pozwala na bardzo łatwe operowanie w wykopie podczas montażu rur, kopaniu lub wykonywanie renowacji rurociągów, montażu skomplikowanych komór, przepompowni czy zbiorników wszelkiego rodzaju. Różnorodność płyt (długość, wysokość, wytrzymałość) w połączeniu ze ścianami segmentowymi pozwala na omijanie bez uszkodzeń kolizji oraz istniejących podziemnych budowli. Konstrukcje te są trwalsze niż boksy i nie wymagają użycia dużych ciężkich koparek. Zachęcamy do kupowania tego typu konstrukcji lub najmu. Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie części konstrukcji tak zwanych podstawowych elementów i czasowe dopożyczanie nietypowych.