Komora ALU

Szalunki aluminiowe do wykopów produkujemy już od 17 lat. Projekty obejmowały aluminium połączone z tworzywem sztucznym, hydrauliczne ramy aluminiowe, płyty szalunkowe z profili aluminiowych handlowych. Od 2015 roku płyty szalunkowe, które możemy łączyć ze sobą w boksy i komory do wykopów punktowych produkowane są z aluminium technicznego o podwyższonej wytrzymałości ze specjalnych profili zamkniętych zaprojektowanych przez nas i tylko dla nas produkowanych przez Grupę Kęty. Daje to rewelacyjną wytrzymałość porównywalną do stali (do 52,2 kN/m2) za co zostaliśmy wyróżnieni złotym medalem na Międzynarodowych Targach Poznańskich Intermasz 2015.

Przy zastosowaniu słupów narożnikowych, aluminiowych lub stalowych o długości od 1000 mm do 3000 mm, istnieje możliwość otrzymania komory, o dowolnej konfiguracji z płyt aluminiowych podanych w poniższej tabeli. Dzięki specjalnie zaprojektowanym prowadnicą, konstrukcja ta pozwala na ograniczenie ilości rozpór oraz zwiększenie prześwitu roboczego.

Aluminium jest bardzo dobrym materiałem konstrukcyjnym. Jego żywotność jest długotrwała pod warunkiem prawidłowej eksploatacji. Specjalne profile wykonane z technicznego aluminium o podwyższonej wytrzymałości pozwalają na konstruowanie szerokiej gamy obudów do wykopów. Tradycyjne boksy o różnej wysokości płyt oraz boksy segmentowe pozwalają omijać kolizje poprzeczne. Większość elementów aluminiowych można montować ręcznie. Płyty boksu aluminiowego można montować za pomocą narożnikowych słupów co daje nam szeroką gamę obudów punktowych.